Özseçkin Vakfı’ndan Emniyet’e araç

Özseçkin Vakfı (ÖSEV)’in Beykoz Emniyet Müdürlüğü’ne hibe ettiği araç düzenlenen törenle teslim edildi.

Beykoz Emniyet Müdürlüğü Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin ve Özseçkin Vakfı’nın katkılarıyla Beykoz Emniyet Müdürlüğü’ne alınan araç teslim edildi.

Beykoz Emniyet Müdürü Kaan Bal, katkıları nedeniyle Özseçkin Vakfı başkanı Özer Odabaşı’na plaket verdi.

 

Kavacık’taki Vakıf Binasında yapılan plaket törenine; Beykoz Emniyet Müdürlüğü Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Ayhan Şişman, yardımcısı Halim Şişman ve Ayhan Demir, Özseçkin Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Nebiye Acar, Sema Acar, Seda Acar ve Fatma Odabaşı katıldı.

 

 

İsmail Özseçkin Vakfı’nın Beykoz’da büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Müdür Kaan Bal; “İlk fikrinizi açtığınız andan itibaren olaya çok sıcak baktık ve hemen sahiplendik. Vakıf olarak Beykoz Emniyeti’nde bir açığı kapamış oldunuz. Tabii bir takım kanunu prosedür vardı, onları da zaman içerisinde yerine getirdik, bu anlamda başta siz olmak üzere Özseçkin Vakfı yönetimine, rahmetli İsmail Özseçkin’e ve bütün çalışan birimlerine teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz” dedi.

 

Başkan Özer Odabaşı yapmış olduğu konuşmada İsmail Özseçkin Vakfı’nın 3 temel amacını açıklayarak; bunların eğitime destek, önleyici tıp ve sosyal yardımlaşma olduğunu söyledi.

 

 

Dr. Odabaşı sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizde maalesef insanlar önce hasta oluyorlar (kanser, verem vs.) ondan sonra çözüm yolları aramaya başlıyorlar. Bu hem insan olarak bize, hemde ülke ekonomisine büyük zararlar veriyor. Türkiye’nin ilaca harcadığı para yaklaşık 10 milyar dolar civarında. İnsanları önleyici tıp tedbirleriyle bilinçlendirerek bunlar yarı yarıya düşürebiliriz. Bunun eğitime, emniyete harcanması durumunda pek çok temel meselemizin çözümünde katkıda bulunulur.”

 

 

Beykoz’da sivil inisiyatifi oluşturmak istediklerini kaydeden Dr. Odabaşı, “Biz vakıf olarak Beykoz’daki bütün sivil toplum örgütleriyle çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Bazı sivil toplum örgütleri hemşericilik esasında yada başka amaçlarla kurulmuş sivil toplum örgütleri. Gerçekten biz sivil inisiyatifin oluşmasına Türkiye’nin ihtiyacı var, buna katkımız olursa çok büyük mutluluk duyacağız” dedi. 

 

 

Önümüzdeki dönemde de İsmail Özseçkin Vakfı olarak çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Dr. Özer Odabaşı şunları söyledi: “İsmail Özseçkin Vakfı’nın Türkiye çapında tanınan vakıf olmasını arzu ediyoruz. Tabii Beykoz’umuza, Beykoz insanımıza ve emniyetimize hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde ortak faaliyetlerimiz olur.”

 

 

Emniyet Müdürü Kaan Bal’ın elinden plaketini alan İsmail Özseçkin Vakfı Başkanı Dr. Özer Odabaşı ve yönetim kurulu, Beykoz Emniyet Müdürlüğü Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği’nin üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Haber Merkezi  


Dost Beykoz Gazetesi "Demokrasi Adalet Özgürlük"
http://www.dostbeykoz.com.tr