Sinan KAVRAK
Tarih 17.09.2011
Hit 11444
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN

Sinan KAVRAK


Ya bir de seçimi kazansaydı?
Uzunca bir süredir Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in hemen her ortamda çok net ifadelerle dile getirdiği bir sıkıntısı var. Ya da şaşkınlık diyelim…

 

Hayata geçirmeye çalıştığı neredeyse bütün projelerini yargıya taşıyarak adeta her icraatına takoz koyan bazı CHP meclis üyeleri. Başkan’ın deyimiyle meşhur “dörtlü çete!”

 

Bu durum Yücel Başkan’ı şaşkınlığa ve öfkeye sürüklüyor zira eli ayağı köhnemiş yasalarla bağlanmış olan Beykoz’da icraatlarınızı yasalara dayandırmaya çalışırsanız bırakın projelerinizi hayata geçirmeyi, çivi bile çakamazsınız.

 

Çelikbilek sık sık bu kişiler için, “adamlar resmen mahkeme kapılarında yatıyor. Her projeyi mahkemeye taşıyarak icraat yapmamıza engel olmaya çalışıyorlar.” cümlelerini sarf ederken; bu meclis üyelerinin kısa bir süre önce partilerinin disiplin kurulundan kınama cezası aldığını öğreniyoruz.

 

İlginçtir, AK Parti Hükümeti’nin hemen her icraatını mahkemelere taşıyan Ana Muhalefet Partisi CHP’nin bazı yerel kadroları Burunbahçe’de yapılan villalar için savcılığa suç duyurusunda bulunup sonra bundan vazgeçtikleri için partileri tarafından disiplin cezasına çarptırılmıştı.

 

Belediye meclis oturumlarını uzun yıllardır takip ederim. Meclis kürsüsünde veya sıralarında fikir beyan edip çalışmalara katkı koyan meclis üyeleri hemen hemen aynıdır. -Yeri gelmişken; yakında bu arkadaşlarımızla ilgili özel bir çalışma yapacağımızı da buradan belirteyim.- Ben Halit Kılıç’ın da bu noktada elini taşın altına koyarak Beykoz için bir şeyler yapmaya çalışan az sayıdaki meclis üyelerinden biri olduğunu düşünüyordum. Yanılmışım…

 

Meclis tatil olmadan önceki birkaç oturumda CHP sıralarında bir hareketlilik olmuştu. Halit Kılıç merkezli A4 ebadındaki inşaat fotoğrafları elden ele dolaşmaya başlamış ve bu izleyici localarında olan gerek biz basın mensuplarını, gerekse izleyicileri çeşitli yorumlara sevk etmişti. Sonuçta birkaç oturum o fotoğraflar dolaşmış ancak altından herhangi bir şey çıkmamıştı.    

 

Ne kadar enteresan. Konu eli ayağı köhnemiş yasalarla bağlanıp adeta kaderine terk edilmiş olan Beykoz’a iki çivi çakmak olunca soluğu mahkeme kapılarında alan bu meclis üyesi ne hikmetse Burunbahçe’deki villalar için jet hızıyla yaptığı şikâyetini yine aynı hızla geri çekiveriyor.

 

Sebep neydi? CHP Meclis Üyesi Halit Kılıç’ın Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusundan “Ay, pardon. Bu inşaatların ruhsatı varmış!” diyerek vazgeçmesi sizi bilmem ama bana hiç inandırıcı gelmedi. Üstelik Halit Bey bir mimar, tıpkı kendisini listeye koyan Alaattin Köseler gibi!

 

Bu arada; Mimarlar Odası’nın bu gelişmeler ve kulislerde konuşulan inanılması güç iddialardan sonra odalarına kayıtlı olan Halit Kılıç ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğini de doğrusu çok merak ediyorum. Çünkü konu AK Partili bir üye olunca jet hızıyla ceza veren Mimarlar Odası’nın CHP’li üyeleri karşısında son derece ketum davrandığını da gözlemliyoruz.

 

Alaattin Köseler’e yakınlığıyla da bilinen Halit Kılıç’ın muhalefet sıralarında olmasına rağmen partisini bu kadar zor durumda bırakacak davranışları birçok soru işaretiyle beraber akıllara şu soruyu da getiriyor: “Ya bir de 29 Mart seçimlerini kazanıp belediye yönetimini alsalardı? Ya Halit Kılıç Köseler’in Başkan Yardımcısı olsaydı?”

 

Vesselam…


  • ERGÜN ASMAOĞLU
    19.09.2011 14:08:11
    SAYIN KAVRAK,YOKSA BELEDİYE İLGİLİ YASALARA AYKIRI İŞ YADA İŞLEMLERİNİZ Mİ VAR,29 MART SEÇİMLERİNİ CHP KAZANIP GELSEYDİ BU KADAR KORKU İÇİNE GİRMİŞSİNİZ. BİR DE SİZE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM SİZ AÇIKÇA AKP VE YÜCEL ÇELİKBİLEKİN TARAFINDA MISINIZ YOKSA DOĞRUDAN,YASALARDAN AHLAKTAN YANAMISINIZ. YANİ YÜCEL ÇELİKBİLEKİN YASA DIŞI İŞLERİNİDE TASVİP EDİYORMUSUNUZ. EĞR YÜCEL ÇELİKBİLEKİN İŞLERİ YASAYA UYGUNSA MAHKEMELERE GİDENLERDEN NEDEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ.
  • Hadi Tosunoğlu
    17.09.2011 17:19:53
    Sayın Kavrak önemli tespitler yakalamışsınız.Yorumlarınıza katılmamak elde değil.Belkide Beykoz olarak faciadan döndük.Dahası var Özbeklerin hisseli yerlerinin satışında Ergül döneminde rant sağlayanlar bugün Çelikbilekin kamu hakkını gözeterek rantta set çekmesi bazı rantiyecileri tehdit santaj ve iftira kampanyalarına başlamışlardır.Az kaldı onlarında ipliği pazara çıkacaktır.Çünkü sarhoşun mektubu okunmaz.İlerde size belgeler ulaştıracağım.Saygılarımla.
Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle