Tarih 29.06.2011
Hit 3252
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 0
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   Çukurçayır   Futbol Şenliği  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 28
  • Bugün: 2568
  • Tümü: 1656541
SPOR


Çukurçayır’da Futbol Şenliği başladı!...Beykoz İlçesinde, Mahalle düzeyinde gerçekleşen en güzel etkinliklerden olan “Futbol Şenliği” başladı…

Uzun yıllardır değişik yaş gruplarında yapılan ancak son 4 yıldır ciddiyete bürünen etkinlik 300 dolayında mahalleli çocuğu futbolla buluşturmayı hedefliyor.

 

Çukurçayır Mahallesi’nin bağlı olduğu, İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz’ın himayesinde gerçekleşecek olan ve İncirköy Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği’nin düzenlemiş olduğu 3.Geleneksel Futbol Turnuvası da şenlik kapsamında yapılacak.

 

Etkinlik hakkında görüşlerini açıklayan İncirköy Mahallesi Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz, her sene Haziran ayında okulların kapanması ile kendilerinin de heyecan yaşadığının altını çizerken, “Mahallemizin Mahmut Abisi başta olmak üzere birçok gönüllü kardeşimiz ile mahalle çocuklarını sporla, futbolla buluşturmayı hedeflemekteyiz. Geçen seneki etkinliğimize Olcay Alper ve Çeçen Yavuz kardeşimiz sponsor bulmuşlardı. Bu seneki etkinliğimize de Beykoz Belediyesi 100 takım forma ve şort ile destek oldu. Geçen sene 300 takım dolayında malzeme dağıtmıştık. Bu sene de Dost Beykoz vasıtası ile sponsor olmak isteyenlere çağrımız olacak, gelin geleceğimize, çocuklarımıza cüzi miktarlarda yardımda bulunarak heyecanlarına, mutluluklarına ortak olunabilir” şeklinde konuştu.

 

 

MAHALLENİN VEFAT EDEN UNUTULMAZLARI DA YAD EDİLİYOR

 

Çukurçayır Mahallesinde futbol sahasında gerçekleşen etkinliği anlamlı kılan bir durum da mahalle sakinlerinden vefat edenlerin anısının yaşatılması. Bu kapsamda Varol Kutucu, Hapçı Mustafa, Çetin Başkaya, Bilal Şen, Cabbar Özekinci, İlhan İkican, Mehmet Kavak, Çetin Yürür’ün isimleri asılan pankartla yad edilmiş. “Futbol Şenliği” etkinliğinin demirbaş ismi, Mahallenin Mahmut Abisi yani Mahmut Tanış her sene olduğu gibi gecesini gündüzüne vermiş bu işe odaklanmış durumda. Bu seneki ilk çalışma gününde de Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan ile yanlarında idi. İlk gün heyecanı, mutluluğu bir başka yaşanmakta. Mahmut Tanış katılımcı çocukların her birinin iyi birer sporcu olmaları yanında temiz, ahlaklı, çevrelerine duyarlı, bir birlerine saygılı olmaları konusunda oldukça hassa. Bu arada disiplin de ön planda tutulmakta, geçen senelerde yaşananlar aynen devam ediyor. Laubalilik, disiplinsizlik baştan kesiliyor. Mahmut Ağabeyleri hemen cezayı kesiyor, -Ahmet sen 10 şinav, Semih sen ise 15 şınav çek, Ayhan sen de sahayı 2 tur koş da gel- Yani cezalar bile sporla iç içe verilmekte.

 

 

DOST BEYKOZ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI…

 

Sözü artık Mahmut Tanış’a vermenin zamandı geldi dedik ve başladık notlarımız almaya;

“Talip Kardeşim sağ olsun bizi yıllardır yalnız bırakmıyorsunuz, sizin şahsınızda Dost Beykoz Gazetesi ekibine de selamlarımı saygılarımı gönderiyorum. Yıllardır devam eden ve artık geleneksel bir hal alan futbol şenliğimiz, Turnuvamız bu sene de hayırlısı ile yapılan ilk antrenman ile başladı. Çocukların her birindeki heyecan fırtınası, maç oynama istekleri gözlerinden hissedilmekte. Ben bu işin emek verenlerden sadece biriyim, diğer arkadaşlarım ki şu an aklıma gelenler Fırıncı Mustafa, Nalburlar Kadir ve Güven, Süleyman Çalık, Erdem, Büfeci Dede Yaşar Abimiz, Cemal Atmaca, Fehmi Tokalak Ruh Alaattin. Unuttuklarım varsa peşinen özür dilemek isterim. Sağ olsunlar Mahallemizin çalışkan muhtarı Şefik Yavuzyılmaz bize en büyük katkıyı sunan isim. Sponsorların bulunmasında kendisinin çalışmalarını kesinlikle göz ardı edemeyiz. Geçen sene 300 çocuğumuzu etkinliğimiz kapsamında malzemeler ile donatmıştık. Bu sene değerli muhtarımın da hatırlattığı gibi Beykoz Belediyesi kanalı ile 100 sporcunun forma ve şortları geldi. Tabii ki bunun yeterli olduğunu söylemek mümkün değil. Sizlerin vasıtası ile iş adamlarımıza, esnaflarımıza çağrımız olacak. Gelin bu çocukların neşelerine, sevinçlerine, heyecanlarına katkı sunalım ” şeklinde konuştu.

 

 

“Bu sahalardan birçok isim amatör lig kulüplerimize kazandırılmakta. En son olarak Geçen sezon çalışmalarımıza katılan çocuklarımızın 4 tanesi (Anıl-Onur-Fuat-Oğuzhan) Gümüşsuyuspor altyapı takımlarına gitti. Paşabahçe ve Çubukluspor ile diğer kulüplere de gidenler oldu. Yine geçen seneki çalışmalarımıza katılan kızlarımızdan Ebru Tercan Çamlıcaspor Bayan Futbol Takımı kadrosuna dahil oldu. Bu anlamda yetiştirici bir hüviyete sahip olduğumuz da ortada” diye açıklamalarını sonlandıran Mahmut Tanış önümüzdeki hafta içinde malzemelerin dağıtımını yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Spor Servisi

Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle