Tarih 26.05.2008
Hit 13100
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 0
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
 • Online: 34
 • Bugün: 2960
 • Tümü: 1656737
YAŞAM


Yeni Bilgi Evi Kavacık’ta hizmete girdi"Bilgi Kuşakları İçin Adım Adım” Projesi kapsamında Beykoz Belediyesi’nin ilçede açtığı Bilgi Evleri’nin bir yenisi Kavacık’ta hizmete girdi.

Beykoz’da yaşayan herkesin bilgiye eşit ve kolay ulaşabilmesi amacıyla Beykoz Belediyesi’nin başlattığı “Bilgi Kuşakları İçin Adım Adım” Projesi kapsamında Kavacık’ta açılan Bilgi Evi’nde internet bağlantılı 13 bilgisayar bulunuyor.

 
Üye olan herkes Bilgi Evi’ndeki hizmetlerden ücretsiz yararlanabiliyor.

 

Beykozlu hayırsever iş adamı Muammer Özer’in katkılarıyla yaptırılan Bilgi Evi’nin açılışında Kavacık İlköğretim Okulu Öğrencileri ve Ordu Mesudiyeliler Derneği Halk Oyunları Ekipleri folklor gösterileri sergiledi.

 
Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün açılışını yaptığı yeni Bilgi Evi’yle bugüne kadar açılan Bilgi Evleri’nin sayısı 11’e ulaştı.

 

 

Bilgisayar eğitimleri verilecek

 

Özellikle evinde bilgisayarı olmayan ilçe sakinlerinin yararlanmasını amacıyla kurulan Kavacık Bilgi Evi, hafta içi her gün ve cumartesi günleri 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet verecek. Öğrenci ve gençlere rehber öğretmen eşliğinde araştırma yapma imkânı sunan Bilgi Evi’nde okul saatleri dışında mahalle sakinlerine yönelik bilgisayar ve internet eğitimleri de verilecek.

     

        

Ülkemizde eğitimde ve bilgiye ulaşmakta herkesin fırsat eşitliğinden yararlanamadığını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, yalnızca merkezi noktalarda değil köylerde de bilgi evleri açtıklarını böylelikle ilçe sakinlerinin bilgiye kolaylıkla ulaşma imkânına kavuştuğunu söyledi.

 

Haber Merkezi

 • Ahmet ÖZTÜRK
  29.05.2008
  İSKENDER BEY MERHABA AYNEN KATILIYORUM SİZE AMA SADECE AKRABA ÖOCUKLARI DEĞİL YANDAŞ ÇOCUKLARIDA OLABİLİYOR BAŞKAN DENEN ZATI MUHTEREMİN ARKASINDA DURAN KIZ ÇOCUKLARINDAN BİRİ BENİM ÇOCUKLARIMIN HAKKKINI GASP EDİP YEDİRDİĞİ YANDAŞININ ÇOCUĞU AMA BİRGÜN HAK VAKİ OLDUĞUNDA 3 AY ÖNCE TOPRAĞA VERDİĞİM KIZIM HAKKI İÇİN ONLARIN YAKASINA YAPIŞACAK NASIL OLSA BEN BU DÜNYADA ASLA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM HİÇ BİRİNE
 • iskender öksüz
  28.05.2008
  Bilgi evlerinin sayısı 11 e ulaşırken birçok beykozlunun bilgi evlerinden haberi bileyok.Bu da gerekli özenin gösterilmediğine ya da birşeylerin eksik yapılandırılmasından kaynaklanıyor.Benzer bir projeyle bu günlerde 5 . bilgi evini açan sarıyer belediyesinin çalışma şekli ve sistemini de yakından inceleme fırsatı bıldum arada uçurumlar var.Bilgi evlerine bilgisayar koymak ve elit kesimin girişini sağlamakla bu işker olmuyor. Uzun zaman bu konuda fikirlerimi paylaşabileceğim muhataplara aradım ama kimse sesime kulak vermedi.Önemli olan açtığınız yerlerin çokluğu değil işlevi, işleyişi sistemi ve hizmetidir. İmkanlar varken ve bu sayıya ulaşmışken daha kapsamlı farklı branjlarda halkla ve özelliklede çocuklara yönelik hizmetler verilmesinden yanayım bunun için çalışmalarımda oldu ama siz birilerin akraba çocuğu değilseniz sizi de dinleyen pek olmuyor.Biz beykozda yetişmiş beykoza gönül vermiş ve on ahizmet etmek isteyen insanlarız. Dilerim bundan sonrası için hayırlısı olur hürmet ve saygılarımla İSKENDER ÖKSÜZ
 • Ahmet ÖZTÜRK
  27.05.2008
  BEN 1 YILDIR BASİT BİR TEVHİD İŞLEMİ MİN NEDEN YAPILMADIĞINI HER YERE BAŞVURMAMA RAĞMEN ÖĞRENEMİYORUM ADAM GELİYOR BURNUMUN DİBİNDE BİLGİ EVİ AÇIYOR O ZAMAN O BİLGİ EVİNDEN BANADA BİLGİ VERSİN BAKALIM NEDEN BENİM HAKKIMI BAŞKALARINA YEDİRİYOR BU ALIŞKANLIK GENETİKMİDİR ,PARTİZANLIK MI
 • Bütün Yorumları görmek için tıklayınız
Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle