Tarih 28.06.2013
Hit 5944
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 9 GÖR
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   aydın düzgün   beykoz   devrim altıntaş   erdal öztürk   halit kılıç   hayrullah usta   hızır yılmaz   hüseyin öztürk   nafiz ünlü   chp  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
 • Online: 7
 • Bugün: 2712
 • Tümü: 1658436
SIYASET


Beykoz rahat bir nefes alacak!..Hızır Yılmaz, 2014 yılı mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkanı Aday Adaylığı için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan istifa etmeye hazırlanıyor.

Yeni Başkan Kim Olacak?

CHP Beykoz İlçe Başkanlık koltuğunda en çok tartışılan ve en çok eleştirilen ilçe başkanı olan Hızır Yılmaz, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı dolayısıyla istifa etmeye hazırlanıyor.

Gergin çıkışları ve buna karşın kamuoyundan aldığı eleştirilerle sürekli gündemdeki yerini koruyan ancak CHP’yi Beykoz’da militarist bir bünyeye hapseden Hızır Yılmaz’ın gidişinin, ilçede AK Parti’den sonra halen ikinci sırada yer alan CHP’deki dengeleri de değiştireceği konuşuluyor.

Dost Beykoz olarak görüştüğümüz CHP’nin önde gelen isimleri ise yaşanılan bu süreçte, yeni gelecek olan ilçe başkanından beklentilerini dile getirdi. Konuya bilimsel açıdan yaklaşmak adına görüştüğümüz Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sevil Bektaş da iyi bir siyasi liderin özelliklerini anlatırken, “Yenilikçidir, güçlü vizyon ve misyona sahiptir, iletişim yeteneği kuvvetlidir, davranışlarıyla çalışanlara örnek oluşturur, mücadelecidir, siyasetteki gelişmeleri ve trendi takip eder, takım ruhu felsefesine inanır” şeklinde konuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ardından ‘kimin’ ilçe başkano olacağı henüz netlik kazanmamışken, Dost Beykoz bu meçhul liderde olması gereken özelliklerin ne olacağı sorusuna yanıt aradı. Yeni gelecek ilçe başkanının ‘nasıl birisi’ olacağı ve olması gerektiğini araştıran Dost Beykoz, CHP Aday Adayları ve Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri’nin konuyla ilgili düşüncelerine başvurdu.

İşte görüşülen isimler ve düşünceleri:

“5 yılda 5. İlçe başkanı olacak”

Hayrullah Usta (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Siyasi partilerde ilçe başkanı aday adayı da olabilir. Demokratik hakkını kullanıyor. Ancak bu seçilen 5. İlçe başkanı olacak. Umarım 6 olmaz. Son 5 yılda 5 kez ilçe başkanı seçtik. Ben ilçe yönetimine bu konuda güveniyorum, içerisinden en az 3 adam çıkar ilçe başkanlığı yapabilecek. Özellikleri konusunda da belirtmek gerekirse, örgütü iyi tanıyan, sakin, ne istediğini bilen bir kişi olmalı diye düşüyorum”

“Hızır’ın döktüklerini toparlamalı!”

Erdal Öztürk (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Hızır Yılmaz’dan boşalacak ilçe başkanlığına yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında bir seçim yapacaklardır. Yönetim kurulu üyeleri içinde ilçe başkanlığı görevini yapabilecek kapasiteye sahip arkadaşlarımız mevcuttur. Daha da önemlisi yeni seçilecek ilçe başkanına önemli görevler düşmektedir. Hızır Yılmaz’ın döktüklerini toparlayabilecek, tüm örgütü toparlayabilecek, tüm örgütü kucaklayabilecek, yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikebilecek bir kişi olacağına biz inanıyor ve güveniyoruz. Ben de bu süreçte elimden ne geliyorsa yapacak ve yapabileceklerimin de üstüne çıkacağım. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımın, yönetim kurulu üyelerimizin, aday adaylarımızla birlikte bir bütünlük içinde ilçe başkanının etrafında yerimizi alarak, Beykozluların huzuruna çıkacağız”

“Dost Beykoz’da görüşlerim yer alsın istemiyorum”

Halit Kılıç (Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi)

“Bu konuda hiçbir yorum yapmak istemiyorum. Ben Belediye Meclis Üyesi olarak görevimi ve yetkimi biliyorum. Seçilecek kişinin kim olacağı da tüzükte bellidir. CHP’nin ilkelerine uygun ve yakışan birisi olmalıdır diyeceğim ama bunu demek bile doğru değil! “

Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör: “Halit Bey, tüzükte yer alan ve ilçe başkanlarının başka görevlere de talip olması konusu hakkında bir şey demek ister misiniz?”

Yanıt: “Bu konuda CHP Genel Merkezi söz sahibidir. CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MKYK) var. Onlar ne demişse odur.

Ferdi Güngör: “Peki efendim, gelecekte CHP MKYK bu konuda bir değişiklik yaparsa onu da mı aynen kabul edeceksiniz? Yine eleştirmeyecek misiniz?”

Yanıt: ….

Ferdi Güngör: Halit Bey?

Yanıt: “Ben bu soruya yanıt vermek istemiyorum. Söylediklerimin de Dost Beykoz Gazetesi’nde yazılmasını istemiyorum!”

“Bir koltuğa iki karpuz sığmaz!”

Aydın Düzgün (Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayı)

“Bir koltukta iki karpuz sığmıyordu. Yanlış oradan kaynaklanıyor. Hem İlçe Başkanı hem de Aday Adayı olunmaz. Yeni bir ilçe başkanı seçilmesi süreci Beykoz CHP’yi rahatlatacak bir gelişmedir. Burada da iki olasılık öne çıkıyor: Ya mevcut ilçe yönetimi kendi adayını belirleyecek ya da il yönetimi atama yoluyla ilçe başkanını belirleyecek”

“Herkesi toparlamalı”

Prof. Dr. Hüseyin Öztürk (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Seçilecek ilçe başkanı öncelikle örgütü toparlayıcı nitelikte olmalı. Herkesi kucaklamalı. Yönetim kuruluyla uyumlu bir şekilde çalışmalı. Ben mevcut yönetim kurulunun bu özelliklerde bir başkan çıkaracağına inanıyorum ve onları bu konuda yetenekli buluyorum”

“Tarafsız olsun”

Opr. Dr. Devrim Altıntaş (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Hızır Bey’in yapamadığı tarafsız kalmaktı. Kendisi de aday adayıyken diğer adaylara nasıl eşit yaklaşabilirdi ki? Buradan yola çıkarak ben CHP’ye yeni gelecek ilçe başkanının sadece CHP’nin tarafında, Beykoz ve Beykozlunun tarafında olmasını isterim. CHP’ye Beykoz’da seçim kazandıracak bir lider olmasını beklerim. Bu anlamda şu anki mevcut yönetimin de eğer fire vermezlerse bunu başarabileceklerine inanmaktayım. Ben özetle şunu söyleyeyim: Eğer Beykoz’da doğru adayı bu yönetim ve yeni gelecek ilçe başkanı seçebilirse, CHP’nin Beykoz’da seçimi kazanacağından hiç kuşku duymuyorum”

“Yönetme kabiliyeti olsun”

Doç. Dr. Nafiz Ünlü (Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı)

“Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı olacak kişi, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarına eşit şekilde davranmalı diye düşünüyorum. Öte yandan da yönetme kabiliyeti olan bir arkadaşın başkan olmasını bekliyorum. İlçe yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımız başarılı olacaktır, buna güvenim tam. Ben partime güveniyorum. Ancak bu seçilecek kişinin de daha önce ilçe başkanlığı yapmadığını da göz önünde tutmak gerekiyor. Nasıl bir ilçe başkanı olacak, bunu zaman gösterecek. Ancak yine söylüyorum ki ben partime de ilçe yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarıma da en iyi seçimi yapacakları konusunda güveniyorum” 

Dost Beykoz / Özel haber

 • CEMAL TAŞ
  09.07.2013 02:11:50
  Sayın Aydın Düzgün, hadi öyle görüyorsunuz diyelim. Hızır Yılmaz, Aday olmak için görevinde istifa etti. Beykoz rahat nefes aldı. Size göre sorun çözülmüş oldu. Ya Sizin rahat nefes alma sorununuz nasıl çözülecek ve ne zaman her yerde aynı nefesi alıp, dışarıya vererek normal bir hale geleceksiniz? Mühendislik mesleği iyidir. Saygındır. Ama siyaset Mühendisliği ise tam tersidir. Siyaset yapın, Siyaset Mühendisliğini ise yapmayın. Çünkü o kadar zeki olduğunuzu zannetmeyin...
 • Cemal Sataloğlu
  01.07.2013 09:20:55
  Halit Kılıç,Beykoz Belediyesi yönetiminin haksız uygulamalarına karşı mücadele eden ender meclis üyelerinden biridir.
 • fuat çapa
  30.06.2013 20:05:38
  yapma hızır başkan çıkma aday adayı olma sen ilçe başkanı olarak kal ve alaattin köseleri destekle oda senin belediye başkanın olsun biliyoruzki ilçe başkanı belediye başkanından önce gelir...
 • Bütün Yorumları görmek için tıklayınız
Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle