Tarih 11.02.2013
Hit 5046
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 6 GÖR
Video 1 GÖR
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   2B   Tapu   Tokatköy   Aydın Düzgün  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
 • Online: 14
 • Bugün: 756
 • Tümü: 1655635
SIYASET


Tapu Müracaatınızı Mutlaka YapınBeykoz Belediye Başkan Aday Adayı CHP’li Aydın Düzgün, her ne olursa olsun vatandaşların tapu müracaatını yapması gerektiğini vurguladı...

Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı CHP’li Aydın Düzgün, her ne olursa olsun vatandaşların tapu müracaatını yapması gerektiğini vurgulayarak, "Yasalar, bir kişiyi haklı görebilmek için müracaatın yapılıp yapılmadığına bakıyor. Herkes müracaatını yapsın. Hatta yeri henüz ölçülmemiş olan da yapsın" dedi.
 
 
Harita ve Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün, Tokatköy  Merkez Cami Lokali'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Semt sakinlerinin sorularını yanıtlayan ve 2B hakkında bilgilendirme yapan Düzgün, vatandaşları bir arada durmaya ve birlikte hareket etmeye çağırdı. "AK Partili Belediye'nin hazırladığı imar planını vatandaşlar olarak denetlemelisiniz" diyen Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı CHP’li Aydın Düzgün, işin oldu-bittiye getirilmesinden önce harekete geçmenin, gelecekte yaşanılacak pişmanlıkların da önüne geçeceğini söyledi. Ortaçeşme Muhtarı Erkan Atagün’ün yaptığı çalışmaları takdirle izlediğini belirten Düzgün, gerek muhtardan gerekse kendisinden vatandaşların 2B ile ilgili bilgi alabileceğini dile getirdi.
 
 
‘Kavacık’ta 10 Katlı İmar İzni’
 
2B yasasının başlangıcından günümüze kadar geçirdiği evreler hakkında bilgi veren Aydın Düzgün, hazırlanan imar planlarında yer verilen yeşil alana karşı çıkmadığını ancak yüzde 80'den fazla arazisi yeşil olan Avrupa'nın en yeşil ilçesi Beykoz'da yaşanıldığının da unutulmaması gerektiğini söyledi. Yeşil alan yapılması gereken yerlere binalar dikildiğini anlatan Düzgün, "Kavacık'ta 10 katlı imar iznini 3 ay gibi kısa bir sürede çıkarmayı bilen Belediye'ye 'Sizin planınız bu muydu?' diye sormak gerekir" şeklinde konuştu.
 
 
Vatandaşların 2B'ye yönelik sorularını da yanıtlayan Mühendis Aydın Düzgün, "Ölümü gösterip, sizi sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar" derken, tapusunu almak isteyen vatandaşın önüne yüksek bedeller konulmasının büyük bir haksızlık ve adaletsizlik yarattığını belirtti. Rayiç bedeli adı altında istenilen paraların tartışmaya açık olduğunu ifade eden Düzgün, şunları söyledi:
 
 
"Rayiç bedel, rayiç bedel diyorlar. Rayiç bedel nedir? Bir malın satış bedelidir. Bu satış bedeli A noktasında x Lira iken B noktasında y Lira olursa, bunun miktarındaki değişimi belirleyen unsurların da adaletli ve sistemli bir şekilde belirlenmesi gerekir. Vatandaşa 'Şu kadar ödeyeceksin' diyorlar. Vatandaş bir hesap yapıyor işin içinden çıkamıyor. Şimdi şurada mini bir anket düzenlesek, aylık bin Lira, 2 bin Lirayı kaçınız verebilir? Bugün bir ailenin harici harcamaya ayıracak bütçesi en çok 500 Liradır. 500 Lirayı geçince sıkıntı başlar. 500 Lira desek bu, yılda 6 bin liraya 3 yılda da 18 bin Liraya karşılık gelir. Arabası var, birikmişi var diye düşünsek, onları da eklesek 30 bin Lira olur. Yani bir ailenin harici harcaması 3 yıl için 30 bin Lirayı aşamaz. Eğer aşarsa sıkıntı başlar.
 
 
 
Kurban Bayramı öncesi yaşanılan telaşı görmüşsünüzdür. Herkes 2 bin Lira bedeli yatırabilmek için koşuşturdu. Ben o dönemde bir kaç gazeteye demeç vermiştim: 'Parası olan da var olmayan da. PArası olmayanlar için de bir kolaylık sağlanmalı' diye. Şimdi yine tekrar ediyorum. Bu ücreti yatırmamış olsanız da ve hatta sahip olduğunuz arsa ile ilgili bir ölçüm dahi yapılmamış olsa tapu mürcaatınızı yapın. Bu müracaat önemli. Ancak ve ancak müracaat yaptığınızda yasalar sizi muhatap alır. Yasalara göre müracaat yapmamış kişinin bir hak iddia etmesi olanaksızdır."
 
 
 
Haber Merkezi


 • beykozlu
  15.02.2013 17:10:18
  2b lerin fiyatları neden açıklanmıyor bunu bilen varsa bir açıklama yaparsa iyi olur.bu fiyatlar neden saklı tutuluyor?hep 2023 lerden bahsediyoruz bu düşüncelerlemi gideceğiz 2023 lere.şeffaf ve açık görüşlü olmak gerek.maliye bakanı 13 şubatta satişlar başlayacak diyor.gerisi yok.nasıl placak anlam veremiyorum.
 • önder çaprazlı
  13.02.2013 11:38:42
  2b tapu başvurusu nereye yapılacak bılen varmı
 • Kemal Bozkurt
  13.02.2013 01:01:51
  ABDden duzeltme.
  Aydin Beye tesekkurlerimi iletiyorum. Herkim beykozun tapu meselesini cozer 2B de adaletli uygulamayi saglarsa bizlere tebrik tmek duzer. Ilgiyle takip ettigim dostbeykozu da ABD den uyariyorum. Erkan Atagun ne zamandan beri Ortacesmenin muhtaridir?
  Baki selamlarimla
 • Bütün Yorumları görmek için tıklayınız
Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle