Tarih 25.11.2012
Hit 5124
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 0
Video 0
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler AK Parti   Alattin Köseler   anket   Beykoz   CHP   Hızır Yılmaz   Yücel Çelikbilek  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
 • Online: 19
 • Bugün: 1302
 • Tümü: 1652774
SIYASET


Anketler Başkan Çelikbilek’i rahatlattı...Yerel seçimlerin 6 ay erkene alınma girişimlerinin hareketlendirdiği siyasi kulisler, seçimlerin normal zamanında yapılacak olmasına aldırış etmiyor…

Hali hazırda 2014 Mart ayında yapılması gereken yerel seçimlere ilişkin kulisler, isimler ve aday adaylarına ilişkin tartışmalar sürüyor…
CHP’de 2014 Yerel Seçimleri’nde aday adayı olacağını resmi olmamakla birlikte dost sohbetlerinde açıklamaktan kaçınmayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın ardından, yine parti içinde etkili olan ve Beykoz kamuoyunca yakından tanınan etkili isimlerde çalışmalarını sürdürüyor. Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler’in aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, yine CHP aday adayları arasında önemli bürokratlar ve profesörlerin olacağı konuşuluyor...
CHP hareketli, AK Parti sakin…
CHP’de aday adaylığı konusunda hazırlıklar ve kulisler etkisini gösterirken, iktidar partisinde buna mukabil sakinlik dikkati çekiyor… Bu sakinliğe anket sonuçlarının etkili olduğu söyleniyor…
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, 12 Kasım 2012’de yapılan AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı’nda, “% 52,6’nın altında alacağımız her oy bizim için başarısızlıktır” ifadelerinden yola çıkarak çeşitli araştırmalar yapan Dost Beykoz anket sonuçlarına ulaştı.
Genel Merkez’in kendilerine verdiği hedefi % 58 olarak açıklayan Başkan Çelikbilek’in yine aynı toplantıda açıkladığı oranların, yapılan bir anketin sonuçlarından yola çıkılarak belirlendiği bilgisine ulaşıldı.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın bütün ilçelerde yaptırdığı anket sonuçlarında AK Parti’nin Beykoz’da, milletvekili genel seçimlerine ilişkin oy oranının % 52 olduğu öğrenilirken, Büyükşehir Belediyesi ise 1 puan geriden seyrediyor…
Yücel Çelikbilek % 49’la rahatladı…
Yine aynı ankette ise Yücel Çelikbilek’in oy oranın % 49 olduğu öğrenilirken, İstanbul İl Başkanlığı’nda anket sonuçlarının değerlendirildiği bir toplantı yapıldı.
O toplantıda ise, AK Parti’nin % 52’lik genel oy oranı ile Başkan Yücel Çelikbilek’in % 49 olan oy oranı arasındaki 3 puan farkın nedenleri üzerinde durulduğu kaydedildi.
Vatandaşa daha fazla zaman ayırın…
Diğer yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, annesi Tenzile Erdoğan’ın vefatının 1. Yıldönümünde yapılan Mevlidi Şerif’e katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Beykoz’a ilişkin ayaküstü bir görüşme yaptığı bilgisine ulaşıldı. Başbakan Erdoğan’ın, Başkan Çelikbilek’e, “vatandaşa daha fazla zaman ayırın” şeklinde ifadeler kullandığı öğrenildi.
Yine kulislere yansıyan bilgilere göre, AK Parti’nin, Üsküdar’da Mustafa Kara, Sultanbeyli’de Hüseyin Keskin, Sancaktepe’de İsmail Erdem, Tuzla’da Şadi Yazıcı, Çekmeköy’de Ahmet Poyraz, Beykoz’da Yücel Çelikbilek ve Pendik’te Salih Kenan Şahin ile yola devam edeceği ve bu kararın alınmasında, anket sonuçlarında vatandaşın memnuniyet oranın yüksek çıkmasının etken olduğu ifade edildi. 
İstanbul’da hedefi, 39 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 40'da 40 olarak belirleyen AK Parti’nin 2009 seçimlerinde CHP’ye kaptırdığı Ataşehir, Maltepe ve Kartal ilçelerinde ise titizlikle çalışma yaptığı, bu çalışma neticesinde kamuoyunda etkili isimlerle bu ilçelerde seçimlere girileceği de siyasi kulislerde konuşulan ayrı bir konu oldu.
Haber Merkezi
 • ilhan kalay
  06.09.2013 01:38:10
  ben parti kurtudundan bu yana akp liydim ben calıstım kadar orda ılcede beledıyede bı yerlere gelen ler benım yüzde ıonum kadar akp li dil ve calısmamıs tırlar ve ben suna da işsiz geziyorum hakkımı helal etmıyorum benım tek gönlümd ebiri var oda minnet borcumuz beykozluların minnet borcu olan sayın alalttin köselere gönlüm siznedn yana baskanım ben ilhan kalay 0537 784 73 84
 • oktay kahraman
  23.08.2013 22:31:31
  bu zamana kadar hep belediye olarak akp verdim.bundan sonra aslaa.alaattin köseler
 • cem gezer
  02.12.2012 13:48:47
  Tarihi Küçüksu Mesiresi ihya edilmeden kimse gelip Küçüksudan, Hisardan oy istemesin... Başkanlığa yeni aday olacaklar 40 yıldır çözülemeyen Küçüksu Mesiresi için projelerini hazırlayıp gelsinler. 40 yıllık bu ayıp artık son bulsun.
 • Bütün Yorumları görmek için tıklayınız
Toplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle