Tarih 29.06.2012
Hit 11578
Paylaş

Yazdır Yazıcı dostu çıktı al
Resim 40 GÖR
Video 1 GÖR
Akıllı Resim 0
Ses 0
Etiketler   Handenur Minder   Medet Nebi Yakın   Ahmet Minder   Güneysu  
İceriğe
ODAKLAN
  YAZI ARŞİVİNİ GÖR

İstatistik
  • Online: 16
  • Bugün: 80
  • Tümü: 1655297
YAŞAM


Güneysu bir gece Beykoz’da konakladıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ında memleketi olan Rize’nin Güneysu ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Minder’in kızı Handenur’un düğün töreni Beykoz Hıdiv Kasrı’nda yapıldı.

Düğün töreninin yapıldığı gece binlerce Güneysulu Beykoz’a akın etti…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ile yaşanan gerginlik nedeniyle katılamadığı düğün törenine  kardeşi Mustafa Erdoğan katıldı.
Yaklaşık 2000 dolayında davetlinin arasında Beykoz’dan da çok sayıda konuk vardı... AK Parti Milletvekilleri İsmail Safi, Osman Ören, Güneysu Kaymakamı Gökmen Çiçek, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  Eski Rize Valisi Enver Salihoğlu, Eski Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Orta Doğu Şirketler ve Enerji Grubu Başkanı Ahmet Gür, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen işadamı Mehmet Gür ve Eski Milletvekili Şevki Yılmaz ve çavuşbaşı Belediyesi eski Başkanı Osman Şimşek’in de davetlileri arasında yer aldığı düğüne AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te çelenk göndererek Rizeli çiftleri tebrik ettiler.
Okunan Kuran-ı Kerim sonrası balkondan davetlileri selamlayarak, fıskiyeli ışıklar arasından bahçeye çıkan Handenur Minder ve Medet Nebi Yanık çifti konukların heyecanlı bakışlarına mazhar olurken, anne babaları tarafından da ilgiyle izlendiler.
İstanbul’da yaşayan Güneysulularında yoğun ilgi gösterdiği düğünde, çiftlerin nikâh şahitliklerini; Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman, Mustafa Erdoğan, Mustafa Demirci, Zeynep Eda Bürge, Özkan Tetik ve Serhat Albayrak gibi isimler yaptılar.
Kıyılan nikâhla birlikte çiftlerin mikrofona “evet” demelerinin ardından, nikah memurunun, evlenme cüzdanını çiftlere vermek üzere verdiği İsmail Kahraman bir konuşma yaptı. Konuşmasında Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder’in çok eski tanıdığı bir kardeşi olduğunu ve çocuğunun büyüyüp evlenecek çağa gelmesinin kendisini çok duygulandırdığını söyleyen İsmail Kahraman, “Allah mesut ve bahtiyar etsin” dedi.
Rize’mizin dünya çapında bir lideri var…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan da övgüyle bahseden İsmail Kahraman, “Rize’mizin dünya çapında bir lideri var onun nasihatini burada tekrar etmek istiyorum… Tayyip Erdoğan Bey asgari üç diyor… Çocuk bereketiyle doğar…” şeklinde konuşan Kahraman, yeni çiftlere; “Allah kendine kul, habipine ümmet olan evlatlar yetiştirmenizi nasip etsin” şeklinde dua ederek evlilik cüzdanını ayrımcılık yapmadan gelin ve damada aynı anda vermek istediğini belirtti.
Kahraman’ın ardından, Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder’in sahneye davet ettiği Rize eski milletvekillerinden Şevki Yılmaz ile birlikte nikâh şahitleri de yeni çiftleri tebrik ederek mutluluklar diledi…
Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder ise nikâh sonrası yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden düğüne katılmak üzere İstanbul’a gelen tüm dostlarına sonsuz teşekkür ettiğini dile getirdi.
Eşi Günnür Hanımı da yanına alan Ahmet Minder, yeni dünürleri Mustafa ve Suzan Yanık çiftini de sahneye davet ederek nikâh şahitleri ile birlikte aile fotoğrafı çektirdiler. Düğün süresinde, Handenur ve Mustafa Yanık çiftinin çocuk ve gençlik yıllarını anlatan görüntüler sinevizyon aracılığı ile konuklara gösterilirken, görüntüler gelin ve damadın arkadaşları tarafından ilgiyle takip edildi.
Mustafa Erdoğan ve Mehmet Gür aynı masayı paylaştı…
Çok sayıda iş adamı ve siyasinin hazır bulunduğu düğün süresince aynı masada oturan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve iş adamı Mehmet Gür’ün uzun süreli sohbeti dikkati çekerken, yine düğün sırasında bir bayanın rahatsızlanması düğünde dikkati çeken iki farklı unsur oldu.

Düğünde takı töreni yapılmasına da izin verilmedi… Handenur ve Medet Nebi Yanık çiftinin masaları dolaşarak konuklarına, “hoş geldiniz” dedikleri sırada hediyeler verildi… 

 

HANDENUR VE MEDET NEBİ ÇİFTİNİN DÜĞÜN FOTOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Haber MerkeziToplum
Süleyman Erdoğan
Aydın Ergün
İsmet Acar
Coşkun Tosun
Sedat Kuvel
Salim Kaşkır
Yavuz Baştuğ
Erdal Öztürk
Hüseyin Okumuş
Mustafa Gürkan
İbrahim Hocaoğlu
Mustafa Turnacıoğlu
Mustafa Demir
Kazım Bozbay
Muharrem Kaşıtoğlu
Kurumlar
Beykoz Kaymakamlığı
Beykoz Belediyesi
Emniyet Müdürlüğü
İlçe Milli Eğitim
Boğaz Komutanlığı
Nüfus Müdürlüğü
Devlet Hastanesi
Halk Eğitim
Beykoz Müftülüğü
Askerlik Şube
Beykoz SGK
Beykoz Adliyesi
Beykoz Müftülüğü
Vergi Dairesi
Sosyal Yardımlaşma
Siyaset
Yücel Çelikbilek
Hanefi Dilmaç
Manolya Demirören
Adem Sefer
Tuncer Dede
Engin Yıldız
Muharrem Ergül
Salih Birinci
Burhan Öz
Muammer Aydınoğlu
Necati Ak
Birzat Mermer
Asım Özdemir
Salim Öztürk
Şenel Ustabaşı
Dernekler
Muhtarlar Derneği
BEDES
RİDEF
Kastamonulular
Mesudiyeliler
Karadenizliler
Trakyalılar
Giresunlular
Beykoz Konakları
Rizeliler
AYGAD
Ferit İnal Mezunları
Festival 2012
Gümüşhaneliler
Kader Gür
Beykoz
AK Parti
CHP
MHP
BBP
İşçi Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Partisi
Festival 2011
Dr. Mahmut Akyıldız
BEYMEZ
Medistate Hastanesi
Turnacıoğlu Telekom
Beykoz 1908 AŞ
Devlet Hastanesi
Mahalleler
Kavacık
Paşabahçe
Soğuksu
Rüzgarlıbahçe
Çiğdem
Tokatköy
Gümüşsuyu
İncirköy
Anadoluhisarı
Çubuklu
Kanlıca
Acarlar
Ortaçeşme
Yeni Mahalle
Çavuşbaşı
Köyler
Alibahadır
Riva
Akbaba
Elmalı
Mahmutşevketpaşa
Polonezköy
Örnekköy
Görele
Kaynarca
Kılıçlı
Poyrazköy
Paşamandıra
Anadolufeneri
Dereseki
Cumhuriyetköy
2002- 2014 © Dost Beykoz Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz yazı, resim, videolar alınamaz. İçerik ekleyenlerin yazıları kendi sorumluluğundadır.
Dost Beykoz bu sorunluluğu yüklenmez.
Dost Beykoz Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Üyesidir.

Dost Beykoz'u Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle